KRİPTO PARA NEDİR? NASIL KULLANILIR?

Kripto para; İşlemlerinizdegüvenlik için özelşifreleme sistemleri kullanılan nakit paranın sanal paraya dönüştürülmüş hali olarak dijital platformlarda kullanılan para birimidir.

EN ÇOK KULLANILAN KRIPTO PARALAR NELERDİR?

Kripto para ekosisteminde Bitcoin en çok kullanılan para birimidir. BTC kısaltmasıyla bilinmektedir.

Bitcoin, elektronik olarak oluşturulan ve tutulan, merkezi olmayan kripto para birimidir.

Ethereum (ETH), Tether (UTSD), Rıpple (XRP), Ethereum (USDT)  bu birimler dünyanın en çok popüler kripto paraları arasında yer almaktadır.

KRİPTO PARA KULLANMAK NEDEN GÜVENLİDİR?

Dijital çevrimiçi pazarlarda diğer para birimleri ile bozdurulabilen kripto paralar her işlemi kaydeden bir teknolojiye sahiptir.

Kripto paralar, dijital platformlarda erişebilecek bir cihazı olanlar hesap cüzdanı oluşturarak hesabını istediği zaman istediği yerde kullanabilir.

Yaptığınız işlemi sahip olduğu dijital ağ üzerinde kontrol eder ve ağda bulunan her kullanıcı açık bir şekilde işleminizi onaylar. Onaylanan işleminiz asla kaybolmaz, değiştirilemez ve sahip olunan tüm hesapların bilgileri mutlaka bir sonraki bloga aktarılır.

BETEXPER’DE NEDEN KRIPTO PARA İLE İŞLEM YAPMALIYIM?

  • Kripto paralar; Merkez bankasının kontrolü altında olmadığından uluslararası işlemlerinizi betexper’de kolayca ve saniyeler içinde yaptırabilirsiniz.
  • Betexper’de işlemlerin kısa sürede gerçekleştirilebilmesi, işlem ücretinin düşük olması ve yeterli işlem gücü olduğu için kripto para birimi özellikle tercih edilmektedir.
  • Betexper haftanın 7/ 24 saati ile hızlı işlem yapılabilen kripto para  iyi bir yatırım seçeneği olarak sunmaktadır.
  • Global olarak erişilebilir olması ve günlük 100.000 TL’ye kadar çekim yapılabilmesigibi özellikleriyle kullanıcıların dikkatini çekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir